Múltidéző: ikonikus éttermek, csárdák, kávéházak Veszprémben - 2. rész
A veszprémi kávéházak közül a legelegánsabb az ELIT KÁVÉHÁZ volt, amely a mai Hangvilla és parkja helyén állt. A Veszprém Megyei Takarékpénztár épületének földszinti részét elfoglalva, nyáron terasszal fogadta a vendégeket. A város tehetősebb rétegének, főként a tisztikar tagjainak volt kedvelt szórakozóhelye.

Tulajdonosa Böhm Jenő 1915-ben vette meg az üzletet, ahol bécsi tapasztalatait is felhasználva elegáns környezetet teremtett az ott időzőknek. Márványlap-asztalos, thonett-székes berendezésére az osztrák fővárosban tett szert, melyhez a falakra ragyogó háttérül hatalmas velencei tükröket szereltetett. A kávéház egyik fülkéjében íróasztalt állított be, hogy vendégei lebonyolíthassák levelezésüket. Beszerezte számukra A Pallas nagy lexikont. A biliárdozóknak is szívesen kedvezett, többek között azzal, hogy mindegyikőjüknek külön dákót biztosított, amit elzárhattak. A kiváló kül- és belföldi italok mellett jegeskávét és fagylaltot is felszolgáltak.

A kellemes szórakozóhelyet gyakran keresték fel előkelő vendégek, ügyvédek, bírók, katonatisztek, de magas rangú személyek is betértek az Elit kávéházba. Windischgrätz Lajos herceg, a 16. huszárezred hadnagya egyszer hajnali négy óráig múlatta itt az időt. Az 1908-as hadgyakorlat alkalmával pedig Ferenc Szalvátor főherceg, Mária Valéria férje kávézott a tábornokai körében, majd a játékszobában whistezett. Elegáns földszinti helyiségében több jó nevű cigányzenekar muzsikált, többek között Kis Jancsi, Doma Ferkó, Árvai József és Lendvai Lajos zenekara.

A háborús évek és az utána következő időszak nem kedvezett az effajta úri kávéháznak. Az államosítások után Helyőrségi Tiszti Klubként majd a Jankovics Lajos Városi Művelődési Központként működött, de továbbra is helyet adott a városi báloknak és mulatságoknak.