Egy éves a TERÍTÉKEN eseménysorozat – Nemesgulácsi óvoda kapott aszalógépet
A Terítéken eseménysorozat tavaly ősszel indult, amelynek különböző állomásain olyan fontos témákat érintettek a résztvevők, mint a vállalati felelősségvállalás, a zöld szemléletmód vagy a családbarát hozzáállás. A találkozókon a meghívott szakértők és a közösségek szereplőivel közösen beszélték át, hogy az adott települések milyen miniprojektek kapcsán várnak segítséget a különböző cégektől.
TERÍTÉKEN
A Veszprém-Balaton Európa Kulturális Fővárosa 2023 projekt kiemelt értékei közé tartozik a közösségépítés és bevonás. A TERÍTÉKEN eseménysorozat létrehozásával a közösségépítés egy különleges módját teremti meg. A jól strukturált tematikára épülő eseménysorozat jóízű kerekasztalbeszélgetésekből áll – egy-egy helyi termékekkel feltálalt reggelizőasztal körül. Természetesen a gasztronómiai értékek mellé minden esetben fontos témák is kerülnek az „asztalra”. A tudásmegosztásra és tapasztalatcserére barátságos alkalmat kínáló találkozókon meghívott szakértők tematikus, katalizátorként is tekinthető rövid előadásai kötetlen beszélgetéssé alakulnak. Az állomásokon olyan fontos témákat érintenek a résztvevők, mint a vállalati felelősségvállalás, a zöld szemléletmód, a környezeti fenntarthatóság, a családbarátság és mindezek érvényesítése a munkahelyeken, függetlenül attól, hogy kis-, közép- vagy nagyvállalati kategóriáról van-e szó.
A kezdeményezésnek köszönhetően kapott új focimezt a vászolyi focicsapat és a vászolyi gyümölcsöskert is több pihenőpaddal lett színesebb. Az eseménysorozat első célkitűzése majdnem pontosan egy éve valósult meg Nemesgulácson, amelynek keretén belül az óvoda egy aszalógépet kapott a DGA Gépgyártó és Automatizálási Kft. jóvoltából.
Pár szóban a DGA Kft.-ről
Ahogy azt Ruzsonik Károly, a DGA ügyvezető igazgatójától megtudjuk:
Aszalógép a nemesgulácsi ovisoknak
Ahogy arról Horváth Margit, a Napsugár Óvoda vezetője is mesélt, a nemesgulácsi óvoda a tavalyi évben elnyerte a Zöld Óvoda címet, nem meglepő, hiszen egyik legfontosabb feladatuknak az egészséges életmódra nevelést tartják. Az óvodának két kiskertje is van, ahol saját nevelésű zöldségeket és gyümölcsöket termesztenek, ezzel egész évre ellátják kerti feladatokkal a legkisebbeket is. Tavasszal a gyerekekkel közösen készítik elő a palántákat és vetik el a magokat, egész nyáron gondozzák a kertet, majd ősszel leszedik a termést: paradicsomot, paprikát, padlizsánt és a tököket. A leszedett termést közösen dolgozzák fel és fogyasztják el.
Az óvoda minden évszakban egészség-hetekkel készül, amelyek során az egészséges életmód szokásaival ismertetik meg a kicsiket. Fontosnak tartják a változatosságot a gyerekek étrendjében, így a gyümölcsöket és zöldségeket is több formában, nyersen vagy akár kompótként is kínálják számukra. Ebben nyújt plusz segítséget a DGA Kft. által adományozott aszalógép is, mivel egy egészen új elkészítési móddal is megismerkedhetnek az óvodások, és azok a gyerekek is megkedvelhetik az aszalt gyümölcsöket, akik nyers állapotában nem szeretik azokat.