Betyárok a cédrusok árnyékában – Gasztroszínházzal vár a Rendhagyó terek következő előadása a Folly Arborétumban
A Rendhagyó terek, rendhagyó előadások programsorozat a VEB2023 EKF közreműködésével jött létre azzal a fő céllal, hogy a színház szereplői a megszokott térből és komfortzónából kilépve egy egészen új környezetben adják elő produkciójukat, amelynek ezáltal a közönség is szerves részévé válik. Ennek tökéletes példája a programsorozat soron következő előadása, a Betyárok ideje – gombóc, stukker újratöltve című darab a Kabóca Bábszínház előadásában, amely a színház és gasztronómia ötvözete különleges betyár tematikába csomagolva.
A Kabóca Bábszínház már több mint két évtizede viseli Veszprém hivatalos bábszínházának címét, elsősorban bérletes rendszer keretében játszik előadásokat, de minden hétvégén különleges és komplex programokkal készül a családok számára. A bábszínház nevéhez fűződik a Kabóciádé Családi Fesztivál, Veszprém kiemelt eseménysorozatának megvalósítása is, amely jövőre ünnepli a 30. jubileumát. Szántó Viktóriát, a színház igazgatóhelyettesét és Rumi Lászlót, a darab rendezőjét a színházi sürgés-forgásban, a jelmezválasztás és próbák között csíptük el egy beszélgetésre.
-meséli Viktória.
Minőségi előadás a gasztronómia és színház eszközeit vegyítve
A vacsoraszínház egy egészen újszerű elképzelés, amely egyedülálló környezetben valósul meg, és mely során elsősorban nem a kellékek, sokkal inkább a látványos jelmezek, az élőzene és persze a finom falatok és borok kerülnek előtérbe.
- mondja Rumi László, aki rendezői feladata mellett játékmesteri szerepet is betölt a darab során, sőt Szántó Viktóriával közösen a szövegkönyvön is dolgozott.
Az előadásban az élőzene is fontos szerepet kap majd, amelyhez a társulat egy profi meghívott énekes zenész segítségét kérte. Bakos Árpád a Vajdaságból látogat Badacsonytomajba és vezeti a Kabóca Zenekart. A vacsoraszínházban fellépnek a Bábszínház jeles színészei: Benkő Zsuzsanna, Gidófalvi Imola, Miller Patrik, Szívós Réka, Taba Dorottya Lucia, sőt még a színház igazgatója, Szőke Kavinszki András is.
Természetközeli helyszín, betyárokhoz illő menüsor
A Folly Arborétum és Borászat étterme biztosítja a helyszínt a különleges vacsoraszínházi előadáshoz, amely Viktória szerint tökéletes összhangban van azzal, amit az előadás által megvalósítani szeretnének.
Az előadás 17 órakor veszi kezdetét, melynek során egy ötfogásos menüt szolgálnak fel a vendégeknek. Az este egy welcome drinkkel, Buboréka rozéval indul, amit Hortobágyi húsos batyu követ, utána palócleves lesz soron, majd betyáros sertéstarja kolbászos lecsóval és hagymás törtburgonyával. A menüsort a Dobos desszert zárja. Nagy Leopold, az arborétum borásza a fogásokhoz illő borokat is kínál: az előételhez Boróka fehérbort, a leveshez Rajnai rizlinget, a főételhez Cédrus bort, a desszerthez pedig Boróka vörösbort.
Az esemény minimum 15 fő jelentkezése esetén valósul meg, a maximum létszámot pedig a szervezők 40 főben határozták meg. A részvétel regisztrációhoz kötött, a Folly Arborétum oldalán minden fontos információt megtalálhattok ezzel kapcsolatban. A kombinált jegy ára tartalmazza a színházi élményt, a négyfogásos menüt öttételes borkóstolóval és az arborétumi belépő árát is.
Interaktív színházi élmény
Bár a bábszínházról sokan a gyerekekre gondolunk először, az előadás ebben az esetben inkább a felnőtteket célozza, de akár családok is érkezhetnek a vacsorára.
– mondja Viktória.
Az este során egyébként a közönség is kiemelt szerephez jut: a vállalkozószelleműek akár a darab végét is befolyásolhatják majd. Ahogy László is felhívja rá a figyelmet: